به دنبال اعتراضات گسترده و از ترس اقدامات شیعیان :

چشم زائران به قبور ائمه بقیع روشن شد

 


 

بلوک های پلاستیکی قرمز رنگی که از عصر روز سه شنبه مانع دید قبور شریف ائمه اطهار(س) شده بود برچیده شده است و زائرین می توانند از محدوده ای که تعیین شده است قبور متبرک را مشاهده کنند.

به گزارش «شیعه نیوز»بلوک های پلاستیکی قرمز رنگی که از عصر روز سه شنبه مانع دید قبور شریف ائمه اطهار(سلام الله علیهم اجمعین) شده بود  برچیده شده است و زائرین می توانند از محدوده ای که تعیین شده است قبور متبرک را مشاهده کنند.

نصب این موانع اعتراض های شدید زائران شیعه و سنی کشورهای مختلف را درپی داشت و مسوول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عربستان با انتقاد از اقدام ماموران سعودی‌ تاکید کرده بود: این اقدام بی سابقه توسط ماموران سعودی هیچ گونه توجیهی ندارد و با توجه به اقدامات و نظارت خوب بعثه مقام معظم رهبری، ستاد عملیات عمره و دفتر نمایندگی حج زیارت در عربستان، وضعیت حضور زائران ایرانی در قبرستان بقیع بسیار مطلوب بوده و هیچ گونه مشکلی که دلال بر این تصمیم غیر منتظره ماموران سعودی شود، وجود نداشته است.

رییس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه اعلام کرده بود:‌از زمانی که ماموران سعودی تصمیم به چنین اقدامی گرفتند، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض و دیگر مسوولان ایرانی که در عربستان مستقر هستند با مسولان سعودی در همه سطوح رایزنی های خود را آغاز کرده اند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حج و زیارت کشورمان در موضع گیری دیگری از مذاکره و پیگیری نماینده سازمان حج و زیارت و کنسولگری ایران در عربستان با ماموران مدینه منوره در باره دلایل پوشاندن قبور بقیع از دید زائران عمره مفرده خبرداده و نصب دیوارهای پلاستیکی به منظور رویت نکردن قبور بقیع را اقدامی غیرقابل قبول دانسته بود.

گفتنی است، پیکر مطهر امام حسن مجتبی، امام سجاد، امام محمدباقر،امام جعفر صادق (علیهم السلام) به همراه فاطمه بنت اسد و ام البنین در این قبرستان مدفون است و حدود 814 هزار ایرانی که امسال به سفر عمره اعزام می شوند به همراه زائران سنی و شیعه سایر کشورها از مشتاقان زیارت این قبور مطهر هستند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 آذر 1388    | توسط: احمد احمدی    |    | نظرات()