تبلیغات
تلویزیون ایران - کلهر: فیلم دخترم با پشتوانه جریان سیاسی داخلی تهیه شده است
اختصاصی/
کلهر: فیلم دخترم با پشتوانه جریان سیاسی داخلی تهیه شده است
مشاور رسانه ای رییس جمهوری تاکید کرد با توجه به شرایط داخلی که هم اکنون در کشور وجود دارد و نمادی که دخترم در مصاحبه خود استفاده کرده، قطعا یک جریان سیاسی داخلی از این قضیه و ساخت این فیلم حمایت می کند.
دکتر "مهدی کلهر" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: "به نظر من این ماجرا نیز یکی از مصداق های جنگ رسانه ای و نرمی است که مخالفان دولت و نظام جمهوری اسلامی به راه انداخته اند."
وی با تاکید بر این که از تولید و محتوای فیلم دخترش (نرگس کلهر) هیچ گونه اطلاعی نداشته است، افزود: "من سال هاست که از همسر قبلی ام جدا شده ام و دلیل جدایی ما هم کاملا سیاسی و از جانب ایشان بود."
کلهر با بیان این که همسر سابقش از مخالفان سرسخت دکتر "محمود احمدی نژاد" ریاست جمهوری بوده است، خاطر نشان کرد اختلاف نظرها از سال 1384 شروع شد و نهایتا بعد از سال ها زندگی مشترک از هم جدا شدیم.
مشاور رسانه ای رییس جمهوری، با اشاره به این که هم اکنون دخترش بزرگ شده و حدود 26 تا 27 سال دارد، یادآور شد وی مدت هاست که با مادرش زندگی می کند و براساس گفته های دیگران، در مصاحبه ای که با رسانه های غربی داشته، پدرش را به جدایی از آقای احمدی نژاد نصیحت کرده است.
کلهر تصریح کرد که دخترش در این مصاحبه اظهار داشته که سال هاست با مادرش زندگی می کند. ضمن این که یک سال هم هست در خارج از کشور به همراه مادرش به سر می برد.
به گفته کلهر، دختر وی به لحاظ قانونی برای خروج از کشور نیازی به اجازه پدر ندارد و وی نیز هیچ اطلاعی از خروج نرگس از کشور نداشته است.
مشاور رسانه ای رییس جمهوری گفت: "من فقط تا یک ماه پیش مخارج تحصیل و زندگی دخترم را از طریق یک حساب بانکی پرداخت می کردم."
"نرگس کلهر" به تازگی فیلمی با عنوان "خیش (Rake)" را بر اساس رمانی از "فرانس کافکا" ساخته که قرار است در جشنواره فیلم نورنبرگ به نمایش در آید.
چند روز قبل یک سایت ضدانقلاب و نیز یکی از رادیوهای بیگانه ادعا کرد با نرگس کلهر که اخیرا فیلمش در جشنواره نورنبرگ نمایش داده شده، گفت و گو کرده است که بخشی از مصاحبه این سایت در ادامه آماده است.
در این مصاحبه از قول نرگس کلهر آمده است: "من بیش از یک سال است که با پدرم رابطه ای ندارم. بعد از متارکه والدینم، با مادرم زندگی می کنم و هیچ کس از خروجم از کشور خبر ندارد. فیلم را فرستادم و بعد نامه ای برایم آمد مبنی بر این که فیلم پذیرفته شده. در ایران هم که بودم کار تدوین می کردم و خرج زندگی ام را در می آوردم. چند فیلم کوتاه هم ساختم که به هیچ کدام اجازه یا مجوز پخش ندادند. این یکی را بدون مجوز ساختم. چون می خواستم کار تجربی کنم. ضمن این که به کسی نگفته ام دختر فلان کس هستم؛ نمی خواهم اسم کسی پشتم باشد."
این سایت افزوده است: "نرگس کلهر، دختر مهدی کلهر مشاور محمود احمدی نژاد که با فیلمی در محکومیت شکنجه به فستیوال حقوق بشر نورنبرگ آلمان رفته بود، به غرب پناهنده شد تا ضمن نشان دادن آن که با پدرش ارتباطی ندارد، این را نیز گفته باشد که «اگر قرارست از بین برویم، بگذارید خودمان راه مان را انتخاب کنیم.»
فراهنگ/

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 731598